Veeam Backup & Replication 6.1

Firma Veeam nedávno vydala nové verzie svojich produktov. Jeden s nich je software na zálohovanie virtuálneho prostredia – Veeam Backup & Replication 6.1. Čo nové prináša?

Hlavné dve novinky spolu súvisia – Veeam Backup & Replication 6.1 prináša novú funkcionalitu VeeamZIP ktorá umožňuje jednorazovú zálohu virtuálneho stroja a Veeam zároveň prináša bezplatnú verziu Veeam Backup & Replication. Poďme sa na to pozrieť podrobne.

VeeamZIP je nový typ zálohy. Je to jednorazová záloha virtuálneho stroja. Na čo je to dobré? Možností využitia je naozaj veľa – keď si potrebujete urobiť zálohu mimo bežného zálohovacieho jobu, preniesť virtuálny stroj na USB disku alebo zaarchivovať virtuálny stroj.

VeeamZIP

Veeam Backup Free Edition je bezplatná verzia ktorá umožňuje zálohovať virtuálne stroje pomocou VeeamZIP a zároveň umožňuje aj obnovu celého virtuálneho stroja alebo jeho súborov. Inštalačné médium je rovnaké a tiež vyžaduje SQL server – funkcionalita je teda obmedzená iba licenčným kľúčom. Ak teda nemáte po ruke licenčné súbory a potrebujete urobiť restore, môžete na to využiť túto bezplatnú verziu.
Rozdiely medzi Free a Štandardnou verziou si môžete pozrieť tu: http://www.veeam.com/veeam_backup_and_replication-free_vs_full_ds.pdf

Ďalšia novinka je vzhľad konzoly – ten sa zmenil na štýl Microsoftu – hore je ribbon menu a stromová štruktúra na ľavej strane pripomína Outlook.

Veeam Backup & Replication 6.1

Technológia vPower je odteraz dostupná aj pre Hyper-V a je teda možné spustiť virtuálny stroj priamo so zálohy.

Zaujímavých zmien je naozaj veľa a takisto boli opravené chyby so starších verzií. Upgrade so starších verzií prebieha jednoducho a bezproblémovo, dodržujte ale odporúčaný postup a najskôr urobte upgrade Enterprise managera, ak ho máte nainštalovaný.

Veeam Backup & Replication

Viac informácií o produkte si môžete pozrieť na týchto linkách:

Veeam Backup Free Edition
Product Overview

Veeam Backup & Replication
Product Highlights
What’s New in 6.1
Resources

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.