Pomalé bootovanie ESXi 5.0 s nakonfigurovaným iSCSI.

Tak už tu máme prvý „zaujímavý“ problém s novou verziou VMware 5.0. Kde je problém a ako to riešiť?

V rámci testovania a príprav na nasadenie novej verzie v rôznych konfiguráciách sme narazili na problém pomalého štartovania ESXi 5.0. Najskôr sme upodozrievali pomalosť nášho testovacieho serveru a neskôr sme zavažovali, že problém bude v divokých konfiguráciách, ktoré sme na ňom skúšali. Práve teraz som sa ale dočítal na VMware blogu, že problém nie je len u nás, ale aj u iných užívateľov. V novej verzii totiž pozmenili pri iSCSI discovery počas bootovania retry na 9 krát – vo verzii 4.x nebolo žiadne retry. Táto zmena bola urobená kvôli DHCP.

Problém sa vyskytuje u nasadení, kde iSCSI targety majú rozdielne siete (naše defaultné nastavenie pre storage Dell MD 32xxi) a tým pádom jeden VMkernel port vidí len niektoré targety. Na odstránení problému sa pracuje a už testujú patch.

Celý popis nájdete na VMware blogu: http://blogs.vmware.com/vsphere/2011/10/slow-booting-of-esxi-50-when-iscsi-is-configured.html
Pre urgentné riešenie problému použite Knowledge Base: http://kb.vmware.com/kb/2007108

AKTUALOVANÉ:

Skvelá správa – riešenie je na svete. VMware vydal patch, ktorý tento problém opravuje. Takže sťahujte a aktualizujte: http://kb.vmware.com/kb/2008018 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.