Uniknuté informácie o pripravovanej novej verzii VMware vSphere 5.0!

Pred pár dnami boli na stránke http://www.cozumpark.com/forums/thread/244325.aspx zverejnené informácie o pripravovanej novej verzii VMware vSphere 5.0. Všetko nasvedčuje tomu, že to sú skopírované informácie s typického VMware webu „What’s New“.

Informácie boli z webu odstránené, ale našťastie tu máme technológie ako Google Cache a preto si tieto informácie môžeme pozrieť. Noviniek je naozaj dosť.

novinky na platforme:

Podľa predpokladov bude mať nová verzia len Hypervizor ESXi. Pribudne nová funkcia VMware vSphere Auto Deploy, ktorá je kombináciou funkcií Host profiles, Image Builder, a PXE.  Rozšíria sa aj možnosti virtuálnych strojov – maximum virtuálnych CPU narastie s pôvodných 8 až na 32! Takisto sa zvýši maximálna RAM pre VM na 1 TB, pribudne podpora akcelerácie 3D a USB 3.0. Za zmienku určíte stojí aj podpora pre Apple Mac OS X server – čo je dosť očakávaný krok, keďže Apple pred časom oznámilo ukončenie výroby vlastného HW pre túto platformu a bude naďalej vyvíjať len OS.

novinky pre storage:

Pribudne Storage DRS, o čom sa už dosť dlho šepkalo, takže ma to neprekvapuje. VMFS bude mať verziu 5, LUNy budú môcť byť väčšie ako 2 TB a pribudne aj Storage I/O Control pre NFS.

novinky pre sieťovanie:

Bude vylepšené Network I/O Control a zmeny budú aj pri ESXi Firewalle.

novinky pre vCenter server:

Zaujímavá novinka bude webový vSphere klient a najme vCenter server Appliance – čo je vCenter bežiaci na predkonfigurovanom Linuxe! Zmeny budú aj vo funkcionalite VMware HA.

Už sa teším a oficiálne vydanie novej verzie a určite napíšem podrobný článok so všetkými novinkami.

One thought on “Uniknuté informácie o pripravovanej novej verzii VMware vSphere 5.0!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.